Rogobete despre plata pe performanță: greu de implementat în spitale cu mai mulți șefi decât pacienți
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat finalizarea unei strategii naționale pentru siguranța pacienților, care urmează să fie aprobată în perioada următoare. Acest...

